Sorting
Source
Katalog księgozbioru
(3)
Form of Work
Książki
(3)
Status
only on-site
(3)
Branch
Czytelnia
(3)
Author
Borkowska Grażyna (1956- )
(1)
Czermińska Małgorzata (1940- )
(1)
Janion Maria (1926- )
(1)
Phillips Ursula
(1)
Szyłak Jerzy (1960- )
(1)
Year
2000 - 2009
(2)
1990 - 1999
(1)
Country
Poland
(3)
Language
Polish
(3)
Subject
Grass, Günter (1927-2015)
(1)
Pisarze polscy
(1)
Poetyka
(1)
Subject: time
1901-2000
(1)
Genre/Form
Biografia
(1)
Komiksy
(1)
Literatura kobieca
(1)
Literatura niemiecka
(1)
3 results Filter
Book
In basket
Idea Przewodnika może budzić wątpliwości i pytania. Czy trzeba dzielić artystów na kobiety i mężczyzn? Czy nie ulegamy modzie lub ideologii? Czy nie wystarczy podział na literaturę dobrą i złą, podział na epoki, prądy, kierunki i style?
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Czytelnia
Copies are only available in the library: sygn. 821.162.1(091) (1 egz.)
Book
In basket
Książka jest wynikiem fascynacji Marii Janion twórczością Guntera Grassa. Znawczyni i badaczka duszy romantycznej i polskiej mentalności od lat czyta i komentuje dzieło urodzonego w Gdańsku niemieckiego pisarza. Czasem też wchodzi z nim w dialog bezpośredni. Przygotowana przez nią książka rozpoczyna się od zapisu rozmowy z Grassem, która odbyła się podczas jednego z jej uniwersyteckich seminariów w 1981 r. w Gdańsku. W działaniach artystycznych Grassa tkwi coś ze sztuki anamorfozy - trzeba odnaleźć właściwy punkt widzenia, by zobaczyć to, co zataja w sobie malowidło. Jest w tym wiele z magii, jarmarcznego gabinetu zwierciadeł, kuglarstwa w igraniu z perspektywą, stwarzania fantastycznej iluzji, ukrywania "jednego w drugim".
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Czytelnia
Copies are only available in the library: sygn. 82(091)A/Z (1 egz.)
Book
In basket
Form of Work
Subject
Genre/Form
Drugi tom Poetyki komiksu poświęcony jest przede wszystkim miejscu słów i obrazów w komiksowym przekazie oraz ich roli w procesie kształtowania się komiksu jako odrębnego gatunku artystycznego. "Próba opisania poetyki komiksu – pisze autor – stanowi zaledwie pierwszy krok w kierunku podjęcia badań nad polską twórczością komiksową. Jest to krok niezbędny po to, by badać komiksy w sposób właściwy. Opisanie poetyki komiksów wymaga nie tylko dostrzeżenia specyfiki przekazu, którego nośnikami są i słowo, i obraz, ale też spojrzenia na historyjki obrazkowe bez uprzedzeń i postawienie pytań o wartości będące zdobyczami tej sztuki, nie zaś tylko o te, które można dostrzec, porównując komiksy z dziełami literackimi, plastycznymi czy filmowymi. Wartości komiksu kryją się bowiem w tym, co różni go od innych sztuk".
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Czytelnia
Copies are only available in the library: sygn. 82(091) (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again